
Vývoj osvetľovacích orgánov
Share
Vývoj osvetľovacích orgánov
Svietici sa postupom času vyvinuli, aby sa stali funkčnejšími a ekologickejšími. Spôsob, akým sa vytvorili niektorí z prvých svietidiel a pokrok, ktorý sa dosiahol, dnes transformovali tento koncept, pomocou ktorého si každý z nás užívame moderný, estetický a funkčný systém osvetlenia. Je úžasné, koľko sa osvetľovacie telá v priebehu rokov zmenili. Od prírodného svetla, po sviečky a plynové žiarovky, od osvetlenia žiaroviek po súčasnú technológiu LED, vývoj bol významný.
Od pochodcov po lustre a osvetľovacie systémy s technológiou LED - krátka história svietidiel
V minulosti boli ľudia založené na svetle produkovaných pochodňami, sviečkami a krbom na svetlo a zohrievanie svojich domovov. So vznikom elektriny sa žiarovky stali elementárnymi a zmenili spôsob, akým sa každodenná aktivita ľudí vykonávala. Hromadné použitie žiaroviek umožnilo rozsiahlu diverzifikáciu aktivít a optimálne využívanie kapitálu, najmä v zime, keď bol deň kratší. V okamihu použitia žiarovky bol zlomom ľudstva, ale aj pre priemyselný vývoj a dopravu.
Prvými svietidlami, ktoré sa používali v staroveku, boli pochody a sviečky, napriek tomu tieto zdroje nepokryli potreby, pre ktoré bolo úsilie na objavenie účinnejších alternatív konštantné. V nasledujúcich storočiach šli z sviečok do sviečok a plynových žiaroviek, ktoré boli bezpečnejšie a mali dlhšie obdobie používania ako sviečky. Stredovek sa dá považovať za „éru“ žiaroviek a sviečok a v priebehu času zažili veľa vylepšení, ktoré sú účinné s objavom bavlny a vysoko horiacich olejov. 15.-15. storočia bolo dôležité, keď sa začalo verejné osvetlenie, Londýn bol prvým hlavným mestom, ktorý ťažil z tohto osvetľovacieho systému. V roku 1414 primátor Londýna objednal inštaláciu lampášov na All Svätých a sviečky. Následne bol Paríž ďalším hlavným mestom Európy, ktoré ťažilo z verejného osvetlenia. Celý proces bol náročný, ako sa to robilo manuálne.
21. októbra 1879 je historickým dátumom vo vývoji svietidiel, pretože vtedy bola prvá žiarovka osvetlená, ktorá neustále osvietila 40 hodín. Thomas Eddison je ten, kto vylepšil a patentoval žiarovku, ktorú vynašiel Heinrich Göbel v roku 1854, a od toho roku bol vývoj osvetľovacích tiel rovnako rýchly, ako prirodzený. Ak sa spočiatku dôraz kládol na život žiaroviek, neskôr so zlepšením technológií, dôraz bol zameraný na estetiku a rozmanitosť.
Súčasné obdobie prichádza s novými výzvami, pokiaľ ide o svietidlá. Teraz sa dôraz kladie na udržateľnosť, energetickú účinnosť a výrobu osvetľovacích orgánov, aby sa zabezpečilo pohodlie výmenou za nízku spotrebu. Filamentové žiarovky a varianty halogénu sa postupne nahradia variantmi technológiou LED, ekonomickejšie, odolnejšie, ale veľmi efektívnejšie.
Je ťažké si predstaviť svet bez svietidiel. Prichádzajú vo všetkých formách a veľkostiach a v priebehu rokov zažili veľké zmeny, ktoré sú prispôsobené tak, aby uspokojili účinnosť a estetické potreby.
Moderné svietidlá -Všeobecné prvky, typy, funkcie
Je zaujímavé premýšľať o tom, ako sa osvetlenie vyvíjalo v priebehu rokov. Prvé modely boli skutočne celkom jednoduché - kovový alebo drevený rám s kusom plátna alebo papiera natiahnutý nad ním. Ale ako uplynul čas a potreby sa zmenili, dizajn osvetlenia bol tiež prispôsobený. Začali sa stávať komplikovanejším, so sklenenými žiarovkami a podrobnými kovovými prvkami. Potom, keď sa elektrické svetlo stalo populárnym, ich vzhľad sa opäť vyvinul, aby sa splnil nároky spotrebiteľov.
Dnes máme veľa možností, pokiaľ ide o osvetlenie. Existuje celý rad tvarov, veľkostí a štýlov a každý má svoje vlastné výhody a nevýhody. Môže to byť trochu odrádzajúce pre niekoho, kto nie je oboznámený s bohatou ponukou, ale s trochou trpezlivosti a prieskumu nájdete osvetľovacie zariadenia, ktoré reagujú na všetky potreby, či už potrebujete LED Chandelie pre kuchyňu, obývacie lampy alebo vintage žiarovky, aby ste definovali špeciálnu dekoráciu.
V súčasnosti existuje aj rozmanitosť na prevádzkovej strane riadiacich systémov, pričom tieto sú navrhnuté tak, aby podporovali širokú škálu vizuálnych potrieb a cieľov riadenia energie.
V posledných dvoch desaťročiach technológia LED revolúciou osvetľovala a systémy riadenia riadenia prešli pokojnejším, ale stále významným vývojom. Medzi najnovšie funkcie patrí nezávislosť od obvodov, ako je bezdrôtová komunikácia alebo regulácia farieb. Moderné osvetľovacie systémy je možné v súčasnosti ovládať diaľkovo prostredníctvom Bluetooth alebo WiFi.
V dôsledku vývoja technológie umožňujú osvetľovacie systémy integráciu iných komponentov a vytváranie zložitých obvodov. Boli vyvinuté systémy typu:
- LED RGB Controller WiFi,
- RGB LED pásma LED s diaľkovým ovládaním,
- Hudobné radiče s LED kapelou,
- LED pásma ovládaná telefónom
- Luster Bluetooth
Typy osvetlenia
V závislosti od účelu miestnosti (používanej na spanie, relaxáciu, štúdium varenia) musí osvetľovací systém zodpovedať dekoru a zvláštnosti interiéru. Aj keď sa zvyčajne rozhoduje pre jediný zdroj svetla, ktorý môže vyhovovať základným potrebám, existuje niekoľko typov osvetľovacích riešení, každý sa môže použiť v určitom čase na vytvorenie určitého prostredia alebo na uspokojenie určitej potreby. Štyri základné typy sú: všeobecné, okolité osvetlenie, prízvuk alebo zameranie.
Všeobecné osvetlenie
Všeobecný osvetľovací systém má ako hlavný účel optimálne osvetlenie miestnosti. To vytvára prehľad interiéru. Integrované zdroje v tejto situácii ponúkajú jednotnú úroveň osvetlenia celého priestoru. Systém okolitého osvetlenia je nezávislý od iných svetelných systémov alebo zdrojov.
Medzi typy svietidiel, ktoré ponúkajú okolité osvetlenie, nachádzame lustre v rôznych formách, ako je sklenený luster, bronzový luster, luster LED s diaľkovým ovládaním, krištáľový luster, luster spálne, vstavané telá, vrátane tankov alebo panelov. Na všeobecné osvetlenie je možné použiť teplé, prirodzené a studené svetlo.
Okolité osvetlenie
Okolité osvetlenie je uprednostňované, aby sa ľahko zabezpečilo viditeľnosť a vytvorilo perfektný rámec pre relaxáciu. Okolité osvetlenie je obzvlášť populárne v skrinkách na masáž, jogu, psychoterapiu, ale často sa používa v obytných, interiérových a vonkajších domoch, hoteloch, kaviarňach, kluboch a reštauráciách.
Aby sa vytvoril relaxačný, príjemný a teplý účinok pri osvetlení okolitého prostredia, odporúča sa použitie žiaroviek. Existuje rozsiahla škála častí, ktoré sú zvýraznené tvarmi, povrchovými úpravami, materiálmi. Od lampy v obývacej izbe, kryštálovej lampy, klasickej lampy po varianty vintage drevených lampy umožňujú vytvorenie významného dekoru.
Ďalšími riešeniami na zlepšenie životného prostredia sú žiarovky. A sú veľmi rozmanité: moderné lampy, kuchynské žiarovky, lampa, zavesená spálne žiarovky, lustre s škvrnami, ktoré používajú horúce svetlo.
Zaostrenie osvetlenia
Zaostrenie alebo špecifické osvetlenie je orientované na určitý priestor, ako je roh na čítanie alebo meditáciu, kanceláriu alebo oblasť na vykonávanie aktivít, ktoré zahŕňajú zamerané osvetlenie (dizajn, dizajn, šitie atď.). V takýchto prostrediach je potrebné silné svetlo, ktoré sa nachádza v menšom ohnisku miestnosti. Na vytvorenie príjemnej všeobecnej estetiky sa odporúča vyhnúť sa silným svetlám alebo osvetľovacím telám, ktoré majú ľahké tiene.
Na osvetlenie zaostrenia sú vhodné typy svietidiel, lustre s škvrnami, stenami aplikovanými na stenu, LED pásmi a diaľkovým ovládaním v oblasti pracovného priestoru, kancelárskymi lampami alebo zavesenými svietidlami.
Prízvuk
Osvetlenie dôrazu sa používa na zvýšenie stupňa koncentrácie na ohnisko alebo na dosiahnutie určitého účinku. Osvetlenie Accent poskytuje dojem veľkého priestoru a môže tiež zdôrazniť určitú črtu sochárstva, zbierok alebo architektonických prvkov. Spravidla sa zdôrazňuje, že osvetlenie sa podarí pridať ďalšiu osobnosť do každej miestnosti, v ktorej je integrovaná.
Medzi typy svietidiel, ktoré ponúkajú dôraz, patrí LED páska so senzormi, pásma LED RGB s diaľkovým ovládaním a hra viacfarebných svetiel, aplikuje alebo aplikuje alebo lustre s nástenným.
Typy svietidiel
Je úžasné, koľko sa v posledných rokoch vyvinuli osvetľovacie telá. Prešli z jednoduchých modelov s jednou žiarovkou na vypracovanie častí, ktoré možno považovať za štýlové výroky pre výzdobu domu. Ak v minulosti bolo kyvadlo hviezdou domu, teraz existuje veľmi široká škála produktov: stropy, lustre, aplikácia, lampy, žiarovky, lustre, systémy LED pásov. A to sú veľmi rozmanité, že dizajn, konštrukcia alebo funkčnosť.
Svietniky
Luster je suspendovaný svietidlo s niekoľkými jasnými prvkami. Často sa používa ako ohnisko v obývacej izbe, veľké haly, čakárne v hoteloch, reštauráciách. Pomáha vytvoriť tón a štýl začiatkov. Často sa používa ako dekoratívny prvok a vytvára špeciálne prostredie, keď je spojené s ostatnými svietidlami.
Z existujúcej odrody sa oplatí spomenúť varianty: luxusných lustrov, klasických luxusných lustrov, čiernych lustrov, lustrov spálne, viedli lustre pre moderný estetický efekt, elegantné lustrov, retro lustrov, rustikálne drevené luster, lustery pre stravu. Všetky tieto modely dokážu uspokojiť všetky potreby pohodlia a udržateľnosti.
Múr
Aplikujte je svietidlo vhodné na namontovanie na stenu alebo strop. Môže byť namontovaný a využívaný v akomkoľvek priestore, ktorý sa často nachádza v obytných domoch v oblastiach, ako sú haly, obývacia izba alebo kúpeľne, ale aj v komerčných stavbách, kancelárske budovy, S.A.M.D.
Aplikácie poskytnú vynikajúce osvetlenie pri namontovaní v primeraných oblastiach na stene. V kúpeľoch sa odporúča namontovať do zrkadlovej oblasti, vytvoriť ohnisko a zabezpečiť optimálne osvetlenie.
Rozsah modelov aplikácií je široký, siahajúci od aplikácie stropu LED, nanášanie stropu pre kúpeľňu, nanášanie stropu do obývacej izby, spálne, kuchyne, haly, aplikuje strop diaľkovým ovládaním, aplikuje snímač pohybu, aplikuje drevený strop. Analýzu štýlu týchto svietidiel je možné zapamätať aj: moderné, minimalistické, súčasné, ročné, orientálne, futuristické aplikácie.
strop
Stropy sú veľmi užitočné na zabezpečenie rozstrekovania okolitého svetla. Je namontovaný priamo na strop a môže byť integrovaný do spální, chodieb, kúpeľní alebo kuchýň. Sú mimoriadne univerzálne a môžu ponúknuť moderný a elegantný vzhľad.
Stropy sa nachádzajú v širokej škále modelov a štýlov, ktoré spĺňajú všetky potreby a preferencie z hľadiska dekorácie. Sú vyrobené zo skla, dreva, kovu alebo textilu. Analýza všeobecných detailov si zaslúži varianty klasických moderných stropov, vybavených technológiou LED, so studenou, prírodným svetlom, horúcou a inteligentnou variantmi diaľkového ovládania, aby sa zmenila intenzita svetla alebo stropov pomocou pohybových senzorov, veľmi energeticky účinná.
Lesk
Loutes sú esenciálne telá v každej miestnosti. Prichádzajú s výhodou, že môžu byť namontovaní v mnohých jedinečných kombináciách. Sú ideálne pre avant -garde obývaciu izbu alebo pre modernú kuchyňu, pre elegantné a relaxačné spálne alebo pre chodby. Či už sú vybrané pre klasické alebo krištáľové lustre, poskytnú miestnosti podmanivý štýl.
Na zdobenie obývacej izby a na získanie okamžitého efektu sa odporúčajú moderné zavesené lustre s viacerými ramenami, ako sú lustre, krištáľovo žijúce lustre alebo vintage živé lustre, klasické hriadeľy, inteligentné lustrov pre inteligentné ovládanie svetla, minimalistickí šampiónov, ako aj príjemné.
V kuchyni si môžete vybrať zavesené kuchynské lustre, rustikálne kuchynské lustre, kované železné lustre pre priemyselný alebo lesklý dizajn s textilnou lampou. Budú sa nachádzať nad stolom pre výrazný, mierne retro, ale moderný a praktický vzduch.
Loutes je možné úspešne nainštalovať v oblasti spálne, aby sa vytvorilo príjemné prostredie. Moderné lustre spálne je možné vybrať, lustre spálne s diaľkovým ovládaním, lustre v spálni alebo lustre spálne.
lampa
Lampy sú samostatne. Sú ideálne na orientované alebo okolité osvetlenie pre zavedený ohnisko. Niektoré modely žiaroviek majú definujúce estetické prvky - malý odtieň, veľký odtieň, drevené žiarovky, sklenené žiarovky - komponenty, ktoré zabezpečujú spôsob šírenia svetla.
Existuje mnoho modelov žiaroviek: LED telá, moderné lampy v obývacej izbe, vnútorné rustikálne žiarovky, starodávne žiarovky, RGB žiarovky, žiarovky s vnútorným snímačom pohybu. Tieto doplnky môžu úplne zmeniť vzhľad miestnosti, z tradičného na moderný štýl, od ročníka po minimalistickú estetiku.
LED skupiny
LED skupiny sú veľmi populárne osvetľovacie prvky, a to kvôli významnej estetike, zvýšenej všestrannosti a nízkej spotreby. Sú to systémy LED, ktoré sa často skladajú z tenkej a flexibilnej pásky a inteligentného začínajúceho príslušenstva. Systémy LED osvetlenia môžu byť použité pre rôzne veci, ako je napríklad zadné osvetlenie televízora, osvetlenie pod skrinkou alebo dokonca osvetlenie. Sú populárne, pretože sú veľmi všestranné, ľahké nastaviť požadovanú dĺžku a veľmi ľahko sa inštalovať s príslušenstvom ako konektor LED pásma. Okrem toho poskytujú príjemné svetlo vyžadovaním veľmi nízkej spotreby energie.
Nachádzajú sa v rôznych vzoroch a farbách, takže sú vynikajúce, aby dodali ďalší štýl domu. Medzi riešeniami LED pásky osvetlenia sa oplatí zmieniť: stropné LED diódy LED, systémy LED, lustre LED, LED osvetľovacie panely, biele LED prúžky alebo viacfarebné LED pásma.
Zapustené osvetlenie
Zapustené osvetlenie je osvetlenie začlenené do stropu, ktorý je namontovaný v súlade so stropom a nejde von. Existujú aj modely, ktoré vychádzajú diskrétne z povrchu stropu. Kombinujú pohodlne s väčšinou štýlov interiéru a sú diskrétne, ale efektívne. Zapustené osvetlenie ponúka širokú škálu osvetľovacích efektov pomocou rôznych uhlov a rozšírení lúča.
Osvetlené na koľajniciach
Systémy osvetlenia železníc sa čoraz viac používajú v moderných domoch, ktoré prijímajú minimalistický, priemyselný alebo súčasný štýl a nielen. Takéto systémy navrhujú flexibilný prístup k zvýrazneniu a zaostreniu osvetlenia, pretože ponúka možnosť umiestniť prvky osvetlenia do určitej oblasti. Perfektne sa integruje do priestoru, v ktorom sa má nainštalovať a ponúka harmonické prostredie.
Osvetľovací systém na Rails je k dispozícii v rôznych modeloch, od LED projektorových systémov, miest LED, projektorov žiaroviek. Spolu s príslušným príslušenstvom poskytuje efektívne a moderné osvetlenie v jedálenských oblastiach, kuchyniach, chodbách a priestoroch pre širokú verejnosť, napríklad čakacie miestnosti.
Vonkajšie osvetlenie
Vonkajší osvetľovací systém ponúka praktické aj efektívne osvetlenie, ako aj príjemný prvý dojem pre hostí a návštevníkov. Na vonkajšie osvetlenie, dekoratívne aplikácie, stropy, vonkajšie lustre, vonkajšie terasy alebo iné vonkajšie osvetlenie, ktoré sa dodávajú v rôznych štýloch a rozmeroch.
Svietidlá s diaľkovým ovládaním
Najnovšie svietidlá sa dodávajú s diaľkovým ovládaním, ale je tu dobrý dôvod. Svietidlá, ktoré fungujú pomocou diaľkového ovládania, poskytujú optimálne ovládanie systému osvetlenia. S diaľkovým ovládaním môže byť svetlo zhasnuté, osvetlené, zmierňované alebo je možné zmeniť spektrum svetla alebo farieb. Svietidlá s diaľkovým ovládaním sú spôsob, akým výrobcovia uľahčujú, ale aj riešenie, ktoré má úžitok z dodatočnej udržateľnosti.
Typy žiaroviek používaných pre svietidlá
Osvetlenie môže urobiť zásadný rozdiel medzi príjemným alebo pochmúrnym priestorom, žiarivými farbami alebo farbami bez osobnosti, stavom relaxácie alebo meditáciou, ale aj rozdielom medzi energeticky účinným a drahým krytom. Atraktívny dom alebo priestor pre verejnosť, ktorý sleduje pohodlný pocit, si vyžaduje dobré osvetlenie. Ale osvetľovacie systémy majú veľa premenných, od jasu a farby, až po teplotu a energetickú účinnosť, že niekedy môže byť výber vhodnej žiarovky ťažký.
Na osvetlenie sú k dispozícii rôzne žiarovky, vrátane žiaroviek, halogénov, fluorescenčných a LED žiaroviek. Každý zo štyroch typov žiaroviek má rôzne vlastnosti, vrátane kvality svetla, ktoré vydáva, množstvo spotrebovanej energie alebo cena.
- Žiarovky alebo prúdové vláknité žiarovky tam boli od chvíle, keď ich Edison zdokonalil. Vyrábajú veľa tepla, vďaka čomu sú ideálne na použitie v spálni. Nemajú veľmi dlhú dobu prevádzky, čo znamená, že vyžadujú periodickú výmenu. Okrem toho sú vysokými spotrebiteľmi elektriny. Sú však lacné a poskytujú teplé svetlo a umožňujú úplné osvetlenie miestnosti, v ktorej sa používajú.
- Fluorescenčné žiarovky boli vytvorené prvýkrát na začiatku 20. storočia Francúz Georges Claude. Spočiatku boli navrhnuté tak, aby pomohli zachovať elektrinu, ktorá bola v tom čase drahá. Dnes sa fluorescenčné žiarovky stále používajú a sú uvedené na trh v rôznych veľkostiach, ale tiež zachovávajú ich valcový tvar. Fluorescenčné svetlá sú známe svojím jasne bielym svetlom. Tieto žiarovky sú lacné a široko dostupné, ale generujú veľa tepla a rovnako ako žiarovky s vláknom vyžadujú častú výmenu.
- Kompaktné fluorescenčné žiarovky alebo ekonomické žiarovky sú typy fluorescenčných žiaroviek, ktoré využívajú 70% menej energie ako tradičné žiarovky. Existujú dve odrody kompaktných fluorescenčných žiaroviek: tie, ktoré majú spektrum teplých farieb a tie so spektrom studených farieb. Kompaktné fluorescenčné žiarovky so studeným svetlom majú tendenciu vydávať modrý odtieň, zatiaľ čo kompaktné fluorescenčné žiarovky z spektra horúceho svetla majú tendenciu k žltým tónom.
- LED žiarovky sa stávajú čoraz populárnejšie v dôsledku nízkej spotreby energie, dlhšej životnosti a vysokej účinnosti. LED diódy emitujú svetlo pomocou polovodičových materiálov a využívajú iba 10% energie používanej v tradičných žiarovkách. Sú tiež oveľa odolnejšie a majú životnosť 10 -krát dlhšiu ako tradičné žiarovky. Okrem nízkej spotreby energie sú žiarovky LED tiež mimoriadne prístupné.
Uplatniteľnosť svietidiel
Vďaka svietidlám je každý ľahký, pohodlný a krásny život. V dôsledku vývoja technológie prešli tvary a rozmery osvetľovacích systémov zmeny, takže v súčasnosti sa dokonale integrujú do akéhokoľvek štýlu interiérov. V závislosti od destinácie osvetlenia sú klasifikované do:
- Budovy na osvetlenie telies;
- Svietidlá pre priemyselné priestory;
- Architektonické osvetľovacie systémy;
- Telá pre osvetľovacie kancelárie a komerčné priestory;
- Vonkajšie svietidlá, terasy, pergoly, garáže;
- Telá na osvetlenie lekárskych priestorov;
- Telá na pouličné osvetlenie.
Materiály používané na výrobu svietidiel
Možno príliš nemyslíte o svietidlách, ale zohrávajú dôležitú úlohu v celkovom vzhľade domu. V priebehu rokov sa vyvinuli z jednoduchých, funkčných objektov až po umelecké diela, ktoré môžu do každej miestnosti pridať štýl a osobnosť.
Výber materiálu ovplyvňuje estetiku produktu, ktorá je obzvlášť dôležitá v miestnosti, ale aj to, ako bude osvetľovacie telo fungovať za rôznych podmienok. Mosadz, železo alebo kryštál sú len niekoľko príkladov komponentov, ktoré sa používajú v priebehu rokov. Každý materiál má svoje vlastné jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je ideálny pre konkrétnu aplikáciu.
Mosadz je vynikajúcou voľbou pre svietidlá, pretože nie je skorodovaná vo vlhkých prostrediach, zatiaľ čo železo je ideálne pre telá, ktoré musia byť odolné a odolné. Krištáľ sa často používa v lustre, pretože počas prevádzky vytvára zreteľné ľahké hry.
Metal je obľúbenou voľbou pre mnoho svietidiel. Je silný a dá sa modelovať v akejkoľvek podobe, čo znamená, že sa dá použiť na vytvorenie niektorých skutočne zložitých modelov. Okrem toho je to dobrý vodič elektriny, takže pomáha vytvárať jasné a silné svetlo.
Sklo je ďalší materiál, ktorý sa často používa pri výrobe svietidiel. Dodáva sa v bohatej farbe a dá sa modelovať v akejkoľvek podobe, vďaka čomu je skutočne všestranná voľba. Okrem toho umožňuje svetlo ľahko prechádzať cez neho, takže vytvára skutočne krásny efekt.
Drevo je tiež v zozname dizajnérov produktov. Je populárny z dôvodu nehnuteľností týkajúcich sa udržateľnosti a významnej estetiky, ktorú poskytuje pre konečné výrobky. Je silný a odolný a môže byť vyrezaný v akejkoľvek podobe. Má veľmi horúci a príjemný vzhľad, perfektný na vytvorenie pohodlnej atmosféry.
Horúce alebo studené? Aké svetlo je ideálne?
Pokiaľ ide o výber správneho typu svetla, neexistuje žiadna jediná odpoveď, ktorá by fungovala pre každého. Musia sa brať do úvahy faktory, ako je požadovaný účinok a klíma, v ktorom sa používa. Teplé biele svetlo má žltý oranžový odtieň, vďaka ktorému sa ľudia cítia uvoľnene a ospalí, zatiaľ čo studené biele svetlo má modrý odtieň, ktorý môže stimulovať kognitívnu funkciu. Je dôležité zvoliť správnu farbu, pretože vytvára náladu, ale aj optimálne prostredie pre činnosť, ktorá sa vykonáva v miestnosti.
Farba svetla sa meria v stupňoch kelvin (k) a je v skutočnosti daná farebnou teplotou. Každá teplota ponúka atmosféru sa líši, a preto je nevyhnutné vybrať si žiarovky podľa ich vlastných potrieb. Pri nákupe svetiel pre svietidlá sa musia zohľadniť nasledujúce aspekty:
- Pre obývaciu časť a spálne si môžete zvoliť teplé farby s teplotou medzi 2000 a 3000 K. Svetlo žiaroviek je žlté, čo zaisťuje perfektnú atmosféru pre relaxačné priestory;
- Kuchyne a kúpeľne vyžadujú teplotu farieb v rozsahu od 3500 K a 4000 K. Farby nájdené v tomto kroku sa nazývajú studené alebo neutrálne biele a zabezpečujú rovnováhu;
- Odporúčajú sa osvetľovacie telá, ktoré používajú žiarovky s teplotami medzi 4000 K a 5 000 K na zaostrenie, pracovné oblasti, kde je nevyhnutná potreba jasnosti a detailov. V tejto kategórii sú svietidlá, ako sú čítanie žiaroviek alebo žiaroviek na aplikáciu make -upu. Farba svetla má odtiene bielej modrej;
- Osvetľovacie systémy s viac ako 5 000 K sú oveľa intenzívne a sú vhodné pre veľké komerčné alebo vnútorné priestory. Ponúka dostatočnú viditeľnosť, ale bez unavených očí.
Čo sú LED žiarovky? Ale LED SMD a COB?
LED žiarovky sú v podstate elektrické komponenty, ktoré produkujú svetlo s pomocou svetelných diód svetla (LED). LED svietidlá produkujú svetlo až o 90% efektívnejšie ako svietidlá používajúce normálne žiarovky.
LED diódy sa nachádzajú vo forme LED SMD a COB. LED diódy SMD predstavujú punkčné svetlo, ktoré je emitované niekoľkými bodovými zdrojmi bodu pripojených v zložitých systémoch. Zvyčajne sa používajú na vybavenie svietidiel, ako sú LED pásma, trubice LED, ale aj panely LED, projektory alebo pouličné žiarovky.
Cob LED sa používajú na výrobu svietidiel typových zapustených miest LED alebo vysoko výkonných projektorov. Cob LED sú povrchové svetlá, majú rovnomerné osvetlenie, pričom uhlový lúč sa ľahko nastavuje. Tieto varianty nezabezpečujú, že jas svetla, ktorý majú LED diódy SMD. COB LED majú väčší počet diód, na rozdiel od SMD, ale zároveň majú iba jeden obvod a dva kontakty. Z tohto dôvodu ich nemožno použiť na výrobu osvetlenia typu RGB, RGBWWW+NW+CW, systémov na zmenu farieb.
Ako sa používajú LED diódy v osvetľovacích systémoch?
Pokiaľ ide o ich použitie, LED diódy sú začlenené do žiaroviek a svietidiel. Kvôli malým rozmerom pomáha vytvárať jedinečné telá ako dizajn. Niektoré modely svietidiel LED osvetlenia môžu byť podobné ako klasické, ale rozdiel v energetickej účinnosti je vysoký.
Niektoré orgány s integrovanou technológiou LED môžu mať osvetľovacie prvky začlenené ako trvalý zdroj svetla. Tu sú: LED skupiny, lustre LED, lustre LED a diaľkové ovládanie alebo viacfarebné LED systémy.
K dispozícii je tiež hybridná technológia, ktorá kombinuje tradičné, žiarovky alebo hospodárske žiarovky s typom LED. Tieto združenia zvyčajne dokončujú jedinečné koncepty.
Osvetľovacie systémy, ktoré používajú LED diódy, majú širokú uplatniteľnosť a ponúkajú mimoriadne príležitosti, pokiaľ ide o osvetlenie miestnosti.
Môžu sa svietidlá LED technológie používať zvonku?
LED svietidlá sú k dispozícii v všestrannom výbere modelov, tvarov a veľkostí, a to tak na zdobenie interiérov, ako aj na vytvorenie spektra veľkolepého svetla mimo budov. Jedinou podmienkou, ktorá sa má použiť vonku, je to, že príslušenstvo sú vhodné na ich vonkajšie vykorisťovanie. V opačnom prípade sa zhoršia a defektujú v dôsledku náhlych zmien teploty a podmienok prostredia.
Pre zvýšený odpor v priebehu času sa odporúča na vonkajšiu inštaláciu svietidlá vyrobené z materiálov, ako je nehrdzavejúca oceľ, plast alebo hliník. Je dobre známe, že takéto osvetlenie LED má oveľa nižšiu spotrebu ako v prípade klasických svietidiel.
Prečo je technológia LED výhodnejšia?
V posledných rokoch sa svietidlá vyvinuli veľa. Vzhľadom na technológiu LED si teraz môžeme užiť neobmedzenú rozmanitosť na strane estetiky. Moderné osvetľovacie systémy LED patria medzi najobľúbenejšie osvetľovacie riešenia, ktoré sú dnes technológiou LED úplne meniace, ako rozsvietime naše domy.
Pokiaľ ide o osvetlenie, technológia LED je najlepším riešením. Tu je len niekoľko výhod:
LED diódy sú energeticky účinnejšie ako tradičné žiarovky.
Trvajú dlhšie, takže sa nebudete musieť starať o ich zmenu.
Vytvárajú menej tepla, takže sú bezpečnejšie, aby sa mohli používať v obmedzených priestoroch.
Sú k dispozícii v rôznych farbách a štýloch, takže nájdete perfektný model pre každú potrebu.
LED diódy sa rýchlo stávajú štandardom osvetlenia, a to z dobrého dôvodu.
Čo to znamená byť nestabilná alebo nastaviteľná intenzita a ako ju používať?
Sila svietidla sa meria v lúmenoch (LM), známa ako tok svetla. Keď je svetlo osvetľovacieho tela rozmazané, tok lúmenov klesá. To tiež ovplyvňuje množstvo použitej energie, pretože s poklesom intenzity svetla sa spotreba energie zníži, čo určite prispieva k zníženiu nákladov na elektrinu.
Regulácia intenzity svetla sa vykonáva pomocou zabudovaného zariadenia, presnejšie integrovaného ovládača v systéme zapaľovania/hasenia svietidiel.
Výhody použitia prekliateho systému sú početné. Po prvé, je oveľa pohodlnejšie používať taký systém na reguláciu sveta na úsporu energie. Namiesto klasických 200 wattov alebo 300 wattových žiaroviek, 4 wattových škvŕn alebo 3W LED žiaroviek, 4W LED alebo 7W LED diód LED je možné použiť, tieto postupy ušetrí až 90%. Životnosť žiaroviek je tiež oveľa dlhšia a dosahuje až 30 000 hodín.
Či už ide o obytné alebo komerčné osvetlenie, ako sú hotely, kaviarne alebo iné verejné miesta, je mimoriadne dôležitá regulácia intenzity svetla. Možnosť nastavenia svetla vytvára príjemnú a špeciálnu atmosféru v každej miestnosti.
Osvetľovacie telá s snímačom pohybu - funkcie, aplikácie a riadenie prínosov
Osvetlenie pomocou snímačov pohybu využíva technológiu na osvetlenie a automaticky vypína svetlá v závislosti od pohybov zistených senzormi. Výhodou použitia osvetľovacích senzorov je to, že šetrí elektrinu a znižuje emisie tepla. Ďalšou skvelou vecou na osvetlení pohybových senzorov je to, že sa dá diaľkovo ovládať pomocou aplikácie pre smartfóny.
Je perfektné používať v izbách, kde ľudia trávia čas sledovaním televízie, hraním videohier, čítaním kníh alebo jednoducho, relaxáciou. Pre efektívne osvetlenie modely s vnútorným snímačom pohybu, LED žiarovkou a pohybovým snímačom, vonkajšou žiarovkou so snímačom pohybu, LED pásom so snímačom alebo rôznymi telami s vnútorným alebo vonkajším pohybovým snímačom, je možné zvoliť v závislosti od potrieb.
Ovládajte prostredníctvom svojej aplikácie pre smartfóny
Aplikácie smartfónov vám umožňujú ovládať osvetlenie pomocou snímačov pohybu kdekoľvek na svete. Môžete upraviť úroveň jasu, nastaviť programy a dokonca vytvoriť personalizované programy osvetlenia. Tieto aplikácie sú kompatibilné so zariadeniami iOS a Android. Ak máte inteligentný telefón, môžete si tieto aplikácie stiahnuť bezplatne.
Výhody používania svetiel senzorov svetla
Používanie osvetľovacích senzorov má veľa výhod. Jedným z nich je, že sa nemusíte starať o manuálne osvetlenie a hasenie svetiel. Ak nie ste doma, osvetlenie snímačmi pohybu udrží svetlá vypnuté, súčasne ušetrí peniaze na faktúry za elektrinu. Osvetlenie s pohybovými senzormi tiež pomáha predĺžiť životnosť žiaroviek. Ďalšou výhodou je, že ušetríte priestor odstránením zbytočných svietidiel. Osvetlenie pomocou pohybových senzorov je kompaktné a vyžaduje menej miesta ako tradičné osvetľovacie systémy.
Koľko konzumuje svietidlo?
Každý svietidlo má mesačnú spotrebu stanovenú podľa typu žiarovky používanej na výrobu svetla. Aby sa zistilo, koľko konzumuje svietidlo, musí sa dodržiavať číslo watt. Žiarovky a halogénové žiarovky s viac ako 100 W spotrebúvajú najvyššie množstvo elektriny. Pravdepodobne najlepším spôsobom, ako zistiť, koľko energie využíva takúto žiarovku, je premena energie na kilowatts. 200 W žiarovka teda bude vyžadovať 0,2 kW za hodinu.
Kompaktné alebo hospodárske žiarivky patria medzi najbežnejšie žiarovky používané na osvetlenie. Ich sily majú tendenciu sa meniť medzi 7 a 75 W, čo vedie k konzumácii až o 60% menej energie ako žiarovka, ktorá je účinnejšia.
Pokiaľ ide o LED žiarovky, jedná sa o najúčinnejšie žiarovky, ktoré majú nízku spotrebu energie. Sila LED žiaroviek sa pohybuje medzi 1W a 15 W a môže sa použiť pre širokú škálu svietidiel, čoraz viac výrobcov sa orientuje na tento typ osvetlenia, je oveľa udržateľnejší a priateľskejší k životnému prostrediu.
Aká je životnosť osvetľovacích systémov?
Efektívna životnosť svietidiel je neobmedzená. Nepoužívajú sa, keď z rôznych dôvodov defektujú, sfarbujú alebo zlomia. Pokiaľ ide o LED osvetľovacie systémy, dá sa povedať, že majú životnosť medzi 10 a 20 rokmi, pričom sa berú do úvahy režim prevádzky.
Sv. Mali by sa však nahradiť približne 4 až 5 rokov. Tento výraz sa však dá modifikovať podľa materiálu, z ktorého sa osvetľovacie telo vyrába, kvalita produktu, ako aj preferencie dizajnu, ktoré sa menia s prestavbou vnútorných priestorov.
Životnosť žiaroviek používaných pre svietidlá sa líši v závislosti od každého modelu. Žiarovky majú relatívne krátku životnosť, iba 1000 - 2000 hodín. Tí s halogénom vydržia viac a dosahujú až 3 000 hodín. Žiarovky známe ako ekonomické môžu mať životnosť medzi 8 000 a 15 000 hodinami, zatiaľ čo žiarovky LED špecifikované medzi 50000 a 100 000 hodinami.
Ako je namontovaný svietidlo?
Bez ohľadu na vybraný model svietidla, pred začatím akéhokoľvek kroku je potrebné zastaviť elektrický prúd. Ďalšou fázou je analýza a rozlíšenie elektrických vodičov v strope alebo stene, aby sa dali správne namontovať. Zvyčajne existujú dva káble, nulové modré kábel a červená, hnedá, čierna alebo v niektorých prípadoch sivý kábel. Svietilá, ktoré budú prevádzkované jediným spínačom, vyžadujú jednosmerný kábel, pričom null je izolovaný špeciálnou páskou pre elektrické inštalácie.
Ďalším krokom je pripojenie existujúcich káblov k káblom svietidla. Potom, v závislosti od zvoleného modelu, buď luster, klasických lustrov alebo uplatňuje, telá sú pripevnené do stropu pomocou hmoždiniek nájdených v ich balení.
Aké sú najbežnejšie problémy s osvetlením?
Niektoré z najbežnejších problémov súvisiacich s inštalovaným osvetľovacím systémom sú nedostatočné svetlo pre konkrétne potreby, príliš brilantnosť v určitých oblastiach, nevhodný kontrast medzi rôznym osvetlením, nerovnomerne rozloženým svetlom alebo blikaním, keď funguje.
To všetko sa dá ľahko vyhnúť, keď sú svietiaci zvolení vhodný pre vnútorné priestory, v ktorých budú nainštalované, s vhodnými žiarovkami a správne namontovanými.
Prečo by sa mali modernizovať svietidlá?
Možno vás zaujíma, či si to skutočne zaslúži modernizovať vaše svietidlá. Prečo by vám vadilo, keď staré stále fungujú veľmi dobre? Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť príležitosť uskutočniť túto výmenu. Na úvod bude moderné, novo inštalované telá energeticky efektívnejšie a môžu vám pomôcť ušetriť peniaze na účte za energiu, pretože sú optimalizované v porovnaní so starými variantmi.
Asi najlepším dôvodom na aktualizáciu súvisí so skutočnosťou, že nové technológie zahŕňajú svietidlá, ktorý ponúka vynikajúci spôsob, ako aktualizovať vzhľad domu.
Ako vypočítať množstvo svetla potrebného v miestnosti?
Pokiaľ ide o osvetlenie, presnosť je nevyhnutná. Je potrebné, aby roztoky zahrnuli a používali na zabezpečenie správnej úrovne svetla. Tok svetla by nemal byť príliš silný ani príliš slabý. Najlepším spôsobom, ako skontrolovať, koľko svetla má vnútorný priestor, je prístup k počítaču na zapálenie miestnosti. Meria jas v lúmenoch a výsledné informácie sa môžu použiť na úpravu systému osvetlenia. Tým sa minimalizujete únavu očí a všeobecne zlepšíte produktivitu.
Pri výpočte osvetlenia miestnosti je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Najprv zvážte veľkosť a tvar oblasti, s ktorou pracujete. Potom sa rozhodnite, aký typ svetla chcete vytvoriť. Nakoniec vyberte správne svietidlá a žiarovky.
Tu je niekoľko všeobecných aspektov, ktoré môžete vziať do úvahy:
- Veľkosť a tvar: V závislosti od toho, aký veľký alebo malý priestor má byť osvetlený, sa niektoré modely tiel budú lepšie integrovať, aby sa dosiahol požadovaný účinok. Silnejšie svetlá spôsobia, že tiene vyzerajú tmavšie, zatiaľ čo miernejšie svetlá povedú k ľahším tieňom. Na zistenie veľkosti miestnosti sa dĺžka vynásobí šírkou, čím sa určuje počet štvorcových metrov.
- Intenzita svetla: Počet svietidiel by mal byť v súlade s typom interiéru. Pre každú oblasť teda počet lúmenov ovplyvňuje výber počtu svietidiel.
- Typy osvetlenia: Existujú rôzne typy osvetlenia - prostredie (ktoré vytvára všeobecný pocit osvetlenia), zameranie (pre konkrétne úlohy, ako napríklad čítanie) a prízvuk (zvýrazniť určité podrobnosti). Okolité osvetlenie zvyčajne pozostáva z niekoľkých zdrojov rovnomerne rozmiestnených po miestnosti, zatiaľ čo tehotenstvo alebo prízvukové osvetlenie môže byť umiestnené do strategických bodov. Berúc do úvahy tieto informácie, výber svietidiel podľa požadovaného množstva svetla sa vypočíta vynásobením štvorcového povrchu miestnosti s počtom lúmenov potrebných pre každý priestor. Napríklad pre 20 MP spálne budú potrebné osvetľovacie systémy, ktoré dosiahnu 400 lúmenov. (20 štvorcových x 20 lúmenov).
Aký druh svietidiel zapadá do oblasti spálne?
Pokiaľ ide o osvetlenie spálne, hoci tieto miestnosti sú miestom na odpočinok a relaxáciu, nemali by byť príliš tmavé. Spálňa je priestor, v ktorom je potrebné jasne vidieť, takže by sa nemali zvoliť príliš jemné telá.
Výber svietidiel pre spálňu by mal brať do úvahy vytvorenie relaxačnej atmosféry. Preto je dôležité zvoliť modely vhodné pre tento priestor. Osvetľovacie systémy umiestnené na strope aj na stenách vytvoria vyvážený vzhľad a poskytnú dostatočné svetlo na vytvorenie priateľského prostredia.
Luster a múr môžu byť zvolené, jednoduché alebo elegantné, vintage alebo minimalistické. Je dôležité zosúladiť s celým dizajnom spálne pre jednotný vzhľad. Napríklad steny pre stenu spôsobia, že večer bude čítať oveľa príjemnejšie.
Pozastavené lustre prichádzajú v rôznych modeloch a majú moderný vzhľad, ktorý môže vizuálne stimulovať celý priestor. Sú elegantné a zároveň sa im podarí pridať do spálne postriekanie drámy. Výber medzi jednoduchými svietidlami s očarujúcimi žiarovkami alebo komplikovanými LED s komplexným dizajnom sa osvetlenie môže použiť ako zdroj vesmírneho osvetlenia, ako aj ako prízvuk na dekoráciu.
Montáž moderných lustrov v spálni môže vytlačiť bohatú atmosféru alebo naopak, že môže vytvoriť relaxačné prostredie.
Aký typ svietidiel je v detskej izbe vhodný?
Jedným z najdôležitejších prvkov v detskej miestnosti je osvetľovací systém. Pokiaľ ide o osvetlenie spální malých detí, je potrebné zohľadniť niektoré základné veci. V prvom rade musí byť svetlo dostatočne silné, aby mal ten malý ľahko vykonávať svoje každodenné aktivity, ale nie taký silný, že je nepohodlný.
Je vhodné kúpiť si osvetľovacie orgány, ktoré reagujú na najvyššie kvalitné a bezpečnostné normy, ale ktoré sú tiež ergonomické, ľahko použiteľné. Deti môžu byť v takýchto veciach náročné, takže je najlepšie vyhnúť sa všetkým modelom, ktoré by mohli byť príliš komplikované alebo mätúce.
Nakoniec, výber osvetľovacieho tela, ktoré je v súlade so všeobecným štýlom fotoaparátu, príjemne zmení estetiku interiéru. Jasne zafarbené príslušenstvo by mohlo byť zábavné pre detskú spálňu. Osvetlené telá je možné vyberať pre deti: Lustéry s farebnými deťmi, detské izby svietidiel s dvoma, tromi alebo štyrmi žiarovkami v rôznych farbách, LED lustre vo forme hviezd, motýľov, futbalu, abecedy, lustre s textilnými lampami s veselými tlačmi a mnohými podobnými modelmi.
Osvetľovacie telá na zdobenie obývacieho priestoru
Obývacia časť je najviac využívaná oblasť v obytných budovách spolu s kuchyňou. Na dekoráciu účinku môžu byť v obývacej časti používať rôzne svietidlá vrátane Living Chandelie, Chandelie alebo Spots.
Osvetľovacie miesta umiestnené na strope poskytujú rovnomerne tok svetla v každej miestnosti. Tieto sa nachádzajú v rôznych modeloch a môžu mať pevné, nastaviteľné, nastaviteľné, štvorcové, dvojité alebo trojité škvrny vo forme reflektorov.
Lustry stropu kyvadla sú vynikajúce pre priestranné obývacie izby, najmä pre tých, ktorí majú vysoké stropy. Umožňujú rovnomerné osvetlenie na veľkom priestore priestoru. Tiež ich nájdu v širokej škále modelov, od klasických po moderné, ročné alebo minimalistické varianty, dokážu úspešne kombinovať užitočné s príjemným. Zvyčajne sú namontované nad jedálenským stolom a sú vynikajúce pre kuchyne a rohy raňajok.
Lustry sú vysoké, dekoratívne svetlá, visiace pri strope. Často sa používajú vo formálnych prostrediach, ako je napríklad obytný priestor. Vytvára komplexný pocit elegancie a luxusné žijúce lustre, moderné, sofistikované a elegantné, s kryštálmi alebo LED prúžkami, starodávnymi alebo rustikálnymi alebo ročnými, zlatými alebo striebornými, sviečkami alebo s nastaviteľnými tyčami, nie sú len ľahké inštalovať, ale tiež mimoriadne zaujímavé.
Aj v obývacej časti sú lampy perfektné na čítanie a štúdium na gauči. Môžu sa tiež používať rôznymi inými spôsobmi v okolí domu. Dôsmych žiaroviek sú vynikajúce na zabezpečenie relaxácie po náročnom dni v práci.
Aplikácie steny sú tiež vynikajúce na osvetlenie ohniska v obývacej izbe, najmä ak chcete dôraz.
Moderné svietidlá pre kuchyňu
Adekvátne osvetlenie kuchyne transformuje zjavne triviálny priestor na veľký a zároveň pomáha vykonávať s väčšou ľahkosťou úloh varenia. Na rozdiel od ostatných miestností, v kuchynskej oblasti nebude jediný svietidlo schopný uspokojiť všetky potreby osvetlenia. Použitie rôznych roztokov s jasom a rôznymi odtieňmi je nevyhnutné na udržanie pohodlnej a vyváženej oblasti.
Povrchové osvetlenie pozostáva zo štandardného osvetlenia, špeciálne navrhnutého tak, aby poskytovalo typ okolitého svetla. Niekedy to môžu byť jednoduché telá, s žiarovkami alebo telom s fluorescenčnými trubicami alebo LED pásmi. Tieto telá môžu byť namontované priamo na strop a majú možnosť osvetľovať veľkú plochu.
Nestabilné svetlá sú nainštalované priamo v strope. Tieto svetlá sú diskrétne, ale silné a udržiavajú pocit otvorenia v kuchyni. Zapustené osvetlenie používa miesta aj pevné alebo nastaviteľné škvrny, so studeným svetlom, dostatočne silné na okolité osvetlenie.
Moderným prvkom na osvetlenie oblasti varenia v kuchyni sú LED pásma namontované na kuchynských skriniach. Tento typ osvetlenia s páskou LED sa stáva čoraz obľúbenejším, a to z dôvodu dizajnu a osvedčenej energetickej účinnosti. Takýto osvetľovací systém nainštalovaný v oblasti skriniek ponúka efektívne osvetlenie, ktoré pomáha pripravovať riad. Zdôrazňuje tiež oblasti s policami zdobenými korením alebo kuchynskými nádobami.
Kyvadlo alebo rôzne modely lustrov visia, pripevnené na strope, sú tiež vhodné pre kuchynskú oblasť, ale môžu sa použiť ako svetlo pre pracovnú oblasť. Sú perfektné na namontovanie nad kuchynským ostrovom alebo barom. Nie sú však navrhnuté tak, aby poskytovali environmentálne osvetlenie pre veľký povrch. Rôzne modely sú k dispozícii v niekoľkých štýloch a farbách a sú výnimočnými kúskami v kuchyni.
Osvetľovacie systémy pre halu a kúpeľňu
Systémy osvetlenia pre halu a kúpeľňu sú vynikajúcim spôsobom, ako do priestoru pridať svetlo a osobnosť. Svietilá sú k dispozícii v niekoľkých hlavných štýloch, vrátane stropov, lustre v kúpeľní, lustre chodby, chodby, steny, nástenné osvetlenie pre moderné haly a dokonca aj LED prúžky.
Každé telo sa dodáva v širokej škále zaujímavých textúr a dizajnu, žiarivých tvarov farieb a kombinácií, od elegantných čiernych aplikácií až po rustikálne lustre a vintage inšpiráciu mosadze alebo skla.
Ako zvoliť správne osvetľovacie telá pre váš domov?
Pokiaľ ide o výber správnych osvetľovacích telies pre každý dom, je dôležité vziať do úvahy estetický vzhľad a funkciu svetla. Nákup osvetľovacích orgánov je dôležité rozhodnutie, ktoré môže skutočne zmeniť vzhľad a pocit domu. Ale s toľkými možnosťami, ako si vyberiete tie správne?
Všetko sa redukuje na štylistické vkus a rozpočet. Hľadáte napríklad niečo, čo rozsvieti priestor alebo svietidla, aby ste vytvorili prostredie? Hľadáte niečo, čo je praktické alebo dekoratívne? Chcete niečo moderné alebo tradičné? Elegantné a minimalistické alebo prepracované a ozdobené? Je dôležité zvoliť svietidlá, ktoré odrážajú váš osobný štýl.
Nezabudnite zvážiť praktické aspekty. Napríklad, aký druh svetla potrebujete? Osvetlenie zaostrenia je vynikajúce na čítanie alebo prácu v určitej oblasti, zatiaľ čo okolité svetlo môže vytvoriť relaxatívnejšiu atmosféru.
Po odpovedi na tieto otázky je čas začať prehliadať obchody, ktoré ponúkajú svietidlá. Dnes je k dispozícii toľko rôznych typov osvetľovacích orgánov, že môže byť mierne ohromujúci. Ale akonáhle sa vytvorí štýl a typ tela, voľba sa ukáže ako jednoduchšia.
Aké sú výhody používania svietidiel diaľkového ovládania?
Vývoj technológie spolu s vytváraním moderných svietidiel so špeciálnymi futuristickými prízvukmi viedol k výskytu osvetlenia diaľkovým ovládaním. Použitie svietidiel diaľkového ovládania ponúka veľa výhod. Na začiatok je to vynikajúci spôsob, ako ušetriť energiu. S diaľkovým ovládaním v ruke môžete znížiť intenzitu svetiel podľa potrieb, namiesto toho, aby ste ich nechali na vrchu pri maximálnej intenzite.
Sveily s diaľkovým ovládaním sú tiež vynikajúcim spôsobom, ako pridať atmosféru do miestnosti. Ak si napríklad chcete vytvoriť relaxačnú atmosféru pre večere, môžete použiť diaľkové ovládanie na zníženie intenzity svetiel a na vytvorenie atmosféry.
A nakoniec, svietidlá diaľkového ovládania sú jednoducho pohodlné. Ak máte rušný životný štýl, je veľká výhoda zníženie intenzity svetiel bez toho, aby ste sa zvýšili z gauču.
Aké svietidlá zodpovedajú rôznym štýlom interiérového dizajnu?
V súčasnosti existuje toľko rôznych typov svietidiel, ktoré je možné zvoliť, že môže byť ťažké vybrať ten správny model pre určitý štýl dizajnu interiéru. Štýl domu bude diktovať typ zakúpeného svietidla. Napríklad pre dom usporiadaný v modernom štýle sú osvetľovacie telá, ktoré sa budú integrovať, tie, ktoré sledujú elegantný a minimalistický dizajn, ako napríklad pozastavené kyvadlo alebo luster. Pre tradičnejší dom je možné zvážiť klasické lustre alebo drevený povrch.
Pokiaľ ide o dizajn interiéru, svietiaci sú dôležitou súčasťou všeobecného vzhľadu a pocitu priestoru. Môžu pridať charakter a osobnosť alebo sa dajú použiť na vytvorenie určitej atmosféry. Na trhu je k dispozícii široká škála osvetľovacích orgánov a každý z nich sa môže použiť na dosiahnutie rôznych efektov v rôznych štýloch interiéru.
Pre moderný a minimalistický vzhľad by boli dobrou voľbou elegantné a minimalistické svietidlá. Pre rustikálnejší vzduch sa môžete rozhodnúť pre niečo s nedokončenými čiarami a detailmi. Berúc do úvahy štýl interiéru, keď sú vybrané svietidlá, pomôže to vytvoriť zjednotený vzhľad a senzáciu v celom priestore.
Kľúčom k výberu správneho svietidla je pochopenie štýlov dizajnu, s ktorým bude fungovať. Zatiaľ čo niektoré svietidlá môžu byť použité v niekoľkých štýloch, iné sú vhodnejšie pre určité modely.
Napríklad lustre sú klasickou voľbou pre tradičné štýly dizajnu, zatiaľ čo lampy v štýle Tiffany sú ideálne pre viktoriánsku inšpiráciu. Abstraktný štýl používa čisté línie a obsahuje svietidlá s futuristickými aspektmi pre výrazný prístup. Osvetľovacie systémy sú vhodné v výrazných farbách, napríklad žltá alebo modrá. Pre dramatický, nápadný vzhľad sa ako kontrastné prvky môžu použiť čierne lustre s jedinečným dizajnom.
Štýl Art Deco sa vyznačuje elegantnými kovovými povrchmi, ako je oceľ, sklo alebo chróm. Pokiaľ ide o osvetlenie, sú štruktúrované a vyrobené z elegantných a jasných materiálov, ako je chróm, bronz alebo oceľ. Steny steny, lustre pre strop, lampy, majú odvážny alebo uhlový geometrický modely, ako aj žiarovky s výtlačkami Chevron a kľukatými, ktoré zdobia svietidlá.
Český štýl kladie veľký dôraz na prirodzenú a uvoľnenú dekoráciu. Bežné svietidlá sú lustre s perím, slamy, jedinečné žiarovky zdobené eklekticky a v jasných farbách, ako je červená alebo fialová.
5 moderných svietidiel, ktoré zmenia každú miestnosť
Dá sa určite povedať, že osvetľovacie systémy sa v priebehu rokov vyvinuli. Každý model svietidiel dokáže drasticky zmeniť vzhľad miestnosti, keď je primerane vybraný.
Pozastavené svietidlá sú pravdepodobne jedným z najobľúbenejších typov osvetlenia. Sú perfektné na dodanie poznámky sofistikovanosti a šarmu do každej miestnosti. Sú tiež vynikajúce pre spálne a obývacie izby a vytvárajú romantickú atmosféru.
Lustery boli vyhradené pre najluxusnejšie domy, ale v súčasnosti sú obľúbenou voľbou pre akýkoľvek druh priestoru. Dodávajú poznámku o elegancii a dráme, vďaka ktorej môže byť miestnosť skutočne vynikajúca.
Hromadné žiarovky sú perfektným spôsobom, ako pridať okolité svetlo do miestnosti. Prichádzajú vo všetkých tvaroch a rozmeroch. Dôslové žiarovky sú vynikajúce na pridanie svetla do rohu alebo na vyplnenie príliš tmavých priestorov. Okrem toho prichádzajú v rôznych štýloch, aby dokonale dokončili výzdobu domu.
Aplikácia steny je ďalším vynikajúcim spôsobom, ako pridať do každej miestnosti svetlo a štýl. Prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, takže nájdete ten, ktorý dokonale vyhovuje potrebám každého domu.
Ako je vidieť, svietidlá v priebehu rokov prešli dlhú cestu. Jednoduché telá s jednou žiarovkou sa vyvinuli v dnešných osvetľovacích telách a umožňujú vytvorenie rôznych moderných štýlov usporiadania, ako aj akúkoľvek náladu je požadovaná jednoduchým stlačením tlačidla. A so vzhľadom LED a energeticky účinných žiaroviek sú možnosti nekonečné. Či už hľadáte tradičný alebo niečo jedinečnejší dizajn, určite nájdete perfektné osvetľovacie telo.
Ako sa svietiaci v budúcnosti zmenia, len nám to povie iba čas. Jedna vec je však bezpečná - budú sa naďalej vyvíjať a uspokojiť potreby majiteľov bývania a budov po celom svete.